Sofia Goggia wygrała zjazd w Jeongseon, Lindsey Vonn na drugim miejscu

Sofia Goggia wygrała w Jeongseon zjazd zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na drugiej pozycji uplasowała się Lindsey Vonn. Polki nie startowały.

Z pierwszym numerem startowym podczas próby przedolimpijskiej w Jeongseon zaprezentowała się Lindsey Vonn. Amerykanka była najlepsza w dwóch seriach treningowych w Korei Południowej. Drugie czasy obu treningów miała Ilka Stuhec, trzecie zaś - Sofia Goggia. Te trzy narciarki zostały sklasyfikowane też w czołowej trójce sobotniej rywalizacji, ale w innej kolejności.

Goggia stanęła na starcie z piątym numerem startowym. Vonn wystąpiła jako pierwsza, a Stuhec - trzecia. Włoszka na wszystkich punktach pomiaru czasu przed metą miała gorsze rezultaty od prowadzącej Amerykanki, ale na mecie Goggia triumfowała z przewagą ośmiu setnych sekundy. To dla niej dziesiąte podium zawodów Pucharu Świata, a pierwsze zwycięstwo.

Vonn zajęła drugą lokatę. Na trzecim miejscu uplasowała się Stuhec. Słowenka jest liderką klasyfikacji łącznej obejmującej wyniki zjazdów z dorobkiem 497 punktów. Goggia zajmuje drugą lokatę ze zdobyczą czterystu pkt. Do końca sezonu 2016/2017 pozostał jeszcze jeden zjazd kobiet - w Aspen. W niedzielę w Korei Południowej zostanie rozegrany supergigant.