Nicole Hosp wygrała w Aspen, Kjetil Jansrud ponownie pierwszy w Lake Louise

Nicole Hosp wygrała w Aspen slalom zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Supergigant w Lake Louise najszybciej przejechał Kjetil Jansrud.

Nicole Hosp po pierwszym przejeździe zajmowała siódmą pozycję. W drugim uzyskała najlepszy czas i zdecydowanie awansowała. Druga była Frida Hansdotter, a trzecia - Kathrin Zettel. Prowadząca na półmetku Mikaela Shiffrin zajęła piątą lokatę. Wysokiej pozycji nie utrzymała też Tina Maze, która spadła z drugiego miejsca na dziewiąte.

[ad=rectangle] Po sobotnim zwycięstwie w zjeździe, Kjetil Jansrud pokonał wszystkich rywali w niedzielnym supergigancie. Dla Jansruda jest to piąte zwycięstwo w zawodach PŚ. Drugą pozycję zajął Matthias Mayer, który drugi był również w 2013 roku. Wtedy przed nim także znalazł się tylko Norweg (Aksel Lund Svindal).

Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Dominik Paris. Maciej Bydliński uplasował się na 57. pozycji w stawce 69 zawodników.