Mundial 2018: Brazylia - Szwajcaria: pierwszy falstart Brazylijczyków od 40 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SHAWN THEW / Neymar (na pierwszym planie)
PAP/EPA / SHAWN THEW / Neymar (na pierwszym planie)

Po raz pierwszy od 1978 roku Brazylia nie wygrała swojego meczu otwarcia na MŚ! Passę Canarinhos przerwali w niedzielę Szwajcarzy, remisując 1:1.

1978 rok. Mundial w Argentynie. Jedni z kandydatów do tytułu, Brazylijczycy remisują w pierwszym meczu turnieju z zespołem Szwecji 1:1. Dla Skandynawów był to wtedy jedyny punkt w grupie, ale pozostała im jeszcze jedna mała satysfakcja...

Przez kolejnych 40 lat tamten zespół Trzech Koron był jedynym, który zatrzymał na starcie MŚ utytułowanych rywali z Ameryki Południowej. Nie udało to się w kolejnych rozgrywkach m. in. ZSRR czy Hiszpanii. Niezależnie od wyniku osiąganego na koniec, piłkarze z Kraju Kawy zawsze wygrywali premierowe starcie.

2014Brazylia - Chorwacja3:14. miejsce

Dopiero w niedzielę, passę ich 9 kolejnych zwycięstw na otwarcie mistrzostw przerwali Szwajcarzy. Zremisowali oni bowiem w Rostowie z faworytami grupy E 1:1.

{"id":"","title":""}