Mundial 2018. Meksykanie świętowali na oczach Niemców w Berlinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu kibice piłkarskiej reprezentacji Meksyku

Niemcy, obrońcy tytułu, przegrali 0:1 z Meksykiem na MŚ 2018 w Rosji. Po golu strzelonym przez Hirvingo Lozano kibice zespołu z Ameryki Północnej wpadli w euforię. Mowa o sympatykach oglądających mecz zarówno w Meksyku jak i Berlinie.

W stolicy Niemiec tysiące kibiców obrońcy tytułu oglądało pojedynek na telebimie. Wśród nich znalazła się grupka fanów Meksyku. Gdy Lozano w 35. minucie strzelił bramkę wyskoczyli do góry i na oczach Niemców cieszyli się z prowadzenia swojej drużyny.

Jeszcze większa euforia po bramce dla Meksyku zapanowała na placu Zocalo w Ameryce Północnej. Radość sympatyków meksykańskiej drużyny możemy zobaczyć w poniższym wpisie, opublikowanym na Twitterze.

Niemcy po straconej bramce próbowali odrobić straty, ale ich ataki na nic się zdały. W ostatniej minucie pojedynku w polu karnym Meksyku pojawił się Manuel Neuer, ale nawet on nie był w stanie odmienić losów rywalizacji. Drużyna z Ameryki Północnej prowadzenie utrzymała do ostatniego gwizdka sędziego.

Drugi mecz na MŚ w Rosji drużyna Meksyku rozegra w sobotę 23 czerwca, gdy zmierzy się z Korę Południową. Tego samego dnia Niemców czeka starcie ze Szwecją.