Motocross: Wyniki finałowej rundy MP we Wschowie

W niedzielę na terenie Wschowskiego Klubu Motorowego rozegrane zostały Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Polski w Motocrossie w klasach MX65, MX2 Junior i MX1. Zawody na torze motocrossowym "Kacze Doły" były VI, i zarazem ostatnią eliminacją mistrzostw Polski w wyżej wymienionych klasach.

W rywalizacji najmłodszych, czyli w klasie MX65, najlepszym zawodnikiem na torze we Wschowie okazał się Szymon Staszkiewicz, pieczętując tym samym zdobycie tytułu mistrzowskiego. Za jego plecami, z taką samą ilością zdobytych punktów, uplasował się Kamil Osieleniec, któremu zabrakło jednak sześciu oczek by w klasyfikacji końcowej mistrzostw Polski znaleźć się na najniższym stopniu podium. Trzecie miejsce na torze "Kacze Doły" przypadło Patrykowi Zdunkowi, który także na koniec sezonu został sklasyfikowany na tej pozycji. Srebrny medal wśród najmłodszych zawodników przypadł Gabrielowi Chętnickiemu, który podczas tych zawodów zajął czwarte miejsce.

Niezwykle dramatyczny przebieg miała walka o złoty medal w klasie MX2 Junior. Najlepszym zawodnikiem eliminacji we Wschowie okazał się Tomasz Wysocki. Reprezentant klubu z Lublina za swoimi plecami pozostawił Patryka Kwaśnego oraz Niemca Krupke. Kwaśny dzięki zdobyciu 42 punktów w ostatecznym rozrachunku zdołał awansować na pierwszą pozycję klasyfikacji generalnej MP, o punkt wyprzedzając Jakuba Piątka, który w finałowej rundzie zdołał uzbierać 36 oczek. Brązowym medalistą w klasie MX2 Junior za sezon 2009 został Bartosz Piątek.

Przed ostatnią rundą mistrzostw Polski w klasie MX1 na prowadzeniu znajdował się Łukasz Kędzierski, który nad drugim i trzecim zawodnikiem klasyfikacji generalnej miał odpowiednio cztery i sześć punktów przewagi. Mimo, iż najlepszy w niedzielnej rywalizacji okazał się Niemiec Toni Volff, to lider zdołał utrzymać różnicę punktową i nie pozwolił się wyprzedzić w klasyfikacji końcowej, ani Łukaszowi Kurowskiemu, ani Karolowi Kędzierskiemu, którzy musieli zadowolić się odpowiednio srebrnym i brązowym medalem na zakończenie sezonu.

Łukasz Lonka, który również liczył się w walce o medale, po wygraniu pierwszego wyścigu nie stanął na starcie drugiego i ostatecznie ukończył rywalizację w klasie MX1 na czwartej pozycji.