Kościuszko w Alpach

Podczas 60-tej edycji Rajdu du Mont Blanc Michał Kościuszko wraz ze swoim pilotem wystartował swoim Suzuki Swiftem S1600 w ramach treningu przed zbliżającymi się asfaltowymi rundami Mistrzostw Świata.

Michał Kościuszko, który w obecnym sezonie jest jedynym polskim kierowcą startującym regularnie w Mistrzostwach Świata, we francuskim asfaltowym rajdzie został sklasyfikowany na osiemnastej pozycji w klasyfikacji generalnej i trzecim w swojej klasie. Jednocześnie ze swoim pilotem Maciejem Szczepaniakiem byli najwyżej sklasyfikowaną załogą zagraniczną.

W rajdzie składającym się z szesnastu odcinków specjalnych o łącznej długości 216,19 km rządziły samochody WRC, których na liście zgłoszeń widniało jedenaście. Ostatecznie pierwsze dwa miejsca zajęli kierowcy Peugeotów 307 WRC. Pierwszy był Dany Snobeck, a niecałe pół minuty za nim finiszował Ludovic Gal. Kolejne miejsca przypadły kierowcom jadącym mocnymi kit-carami. Trzeci na mecie był Olivier Marty (Renault Maxi Megane) +3:38,1 min., czwarty Arnaud Augoyard (Peugeot 306 Maxi) +3:51,5 min. a piątkę dopełnił Patrick Rouillard w kolejnym Megane +5:16,4 min.

Przed polską załogą teraz start w dwóch asfaltowych rundach JWRC – Rajdzie Katalonii (02-05 października) i Rajdzie Korsyki (10-12 października).