Zakończyły się przedsezonowe testy F1

Kimi Raikkonen utrzymał prowadzenie z porannej sesji i uzyskał tym samym najlepszy czas czterodniowych testów w Barcelonie - 1:22.030. Drugie miejsce zajął Fernando Alonso, a trzeci był Bruno Senna. Niedziela była ostatnim dniem przedsezonowych testów.

Andrzej Prochota

Kimi Raikkonen okazał się najszybszym kierowcą podczas ostatniego dnia przedsezonowych testów w Barcelonie. Większość zespołów w popołudniowej sesji skupiło się na symulacji wyścigu. Natomiast rezultat Fina został ustanowiony rano. Kierowca Lotusa przejechał także największą liczbę okrążeń - 121. Drugie miejsce zajął Fernando Alonso, który do Raikkonena stracił 0,200 sekundy. Trzecią lokatę utrzymał Bruno Senna, który jeździł tylko rano.

Kamui Kobayashi oraz Witalij Pietrow spowodowali w niedzielę na torze dwie czerwone flagi. Swojego rezultatu nie zdołał pokonać Sebastian Vettel, który przez cały dzień miał problemy z przednim skrzydłem oraz ze skrzynią biegów.

Podczas wszystkich testów przedsezonowych, tylko Marusia i HRT nie jeździło nowymi bolidami. Pierwszy wyścig F1 w nowym sezonie odbędzie się w Australii 18 marca.