Motocross: Wyniki rundy Mistrzostw Polski w Chełmnie

Łukasz Lonka, Tomasz Wysocki i Dominik Olszowy byli najlepszymi zawodnikami rundy motocrossowych mistrzostw Polski, która rozegrana została w Chełmnie. Pierwsza dwójka przypieczętowała tym samym wywalczenie tytułów mistrzowskich w swoich kategoriach.

Damian Woźniak

Dla uczestników zmagań w klasach MX1 i MX2 Junior były to ostatnie zawody w tym sezonie, w związku z czym punktacja liczona była podwójnie.

W najbardziej prestiżowej klasie, czyli MX1 bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Lonka. II wicemistrz Europy triumfował w obu przejazdach, dzięki czemu wywalczył drugi w swojej karierze tytuł Mistrza Polski. Dwa razy drugi na metę przyjeżdżał Maciej Zdunek, co pozwoliło mu w ostatecznym rozrachunku stanąć na najniższym stopniu w rywalizacji w sezonie 2010. Wicemistrzem Polski w tej kategorii został Karol Kędzierski, który w Chełmnie uplasował się tuż za podium. Szóste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął ojciec Łukasza Lonki - Jacek, a dziewiąty był jego wujek Waldemar.

W klasie MX2 Junior najlepszy podczas rundy na torze Wisly, jak i w całym sezonie, był Tomasz Wysocki z Torunia. Srebrny medal wywalczył, trzeci w Chełmnie, Bartosz Sawczuk, a brąz przypadł czwartemu w ostatniej eliminacji Oskarowi Barańskiemu. Drugi w kończących zmagania zawodach był Patryk Galica-Gudbaj, co pozwoliło mu awansować na piątą lokatę na zakończenie sezonu.

Dominik Olszowy po raz kolejny okazał się najlepszy w rywalizacji najmłodszych uczestników motocrossowych mistrzostw Polski. Zawodnik Jastrzębia Lipno wyprzedził Kamila Osieleńca i Macieja Sagana. Do rozegrania w tej klasie pozostała jeszcze jedna runda. W klasyfikacji przejściowej mistrzostw Olszowy ma 10 punktów przewagi na Osieleńcem i 23 nad Jakubem Barczewskim.