Motocross: Wynik rundy Mistrzostw Polski w Olsztynie

Na torze w Olsztynie rozegrano pierwszą w tym sezonie rundę Mistrzostw Polski. Wśród 62 uczestników najwięcej rywalizowało w klasie MX2 Junior, w której od tego sezonu nastąpiły pewne zmiany.

Damian Woźniak

Zawodnikom w tej klasie ponownie przyszło się ścigać motocyklami o pojemności 125 ccm. Najlepszy okazał się Tomasz Wysocki, który już w poprzednim sezonie startował na motocyklu o takiej pojemności. Reprezentant klubu z Torunia wygrał oba przejazdy. Dwukrotnie za Wysockim na mecie meldował się Patryk Galica z Rzeszowa. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Piątek reprezentujący KM Cross Lublin.

Bezkonkurencyjny w klasie MX1 na olsztyńskim torze był Łukasz Lonka, który w obu wyścigach zdecydowanie zwyciężył. Drugie miejsce przypadło Karolowi Kędzierskiemu z Lublina. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Zdunek. Zawodnik ten po dwóch latach przerwy wrócił na tor i w obu startach, po przegranym momencie startowym, musiał się ostro napracować na dystansie, by zająć czołowe lokaty.

W rywalizacji najmłodszych, czyli w klasie MX65 klasą dla samego siebie był Patryk Zdunek. Kroku starał się mu dotrzymać reprezentant Jastrzębia Lipno Dominik Olszowy, który na metę przyjeżdżał tylko za jeźdźcem AMK Człuchów. Zacięta walka toczyła się o trzecie miejsce. Aż czterech zawodników zgromadziło taką samą liczbę punktów za oba przejazdy, lecz ostatecznie trzecią lokatą wywalczył Kamil Szuta z RKM Raptor Rzeszów.