International Formula Master: Fabio Leimer zdobył tytuł

Fabio Leimer wygrał zakończoną w weekend młodzieżową serię International Formula Master. 20-letni Szwajcar całkowicie zdominował rywalizację zwyciężając w siedmiu z szesnastu wyścigów.

Łukasz Czechowski

W ostatniej rundzie, która w weekend odbyła się na torze Imola Leimer zajmował 1. i 11. miejsce. To największy sukces w karierze Szwajcara. W poprzednim sezonie w International Formula Master był drugi (przegrał z Chrisem van der Drift). Wcześniej startował w Formule Renault 2.0, Formule BMW oraz w kartingu.

Drugie miejsce w mistrzostwach zajął Rosjanin Sergey Afanasiev, trzeci Josef Kral z Czech.

W przyszłym sezonie mistrzostwa będą składały się z siedmiu rund, rozpoczną je zawody we Włoszech 29 maja (tor nie został jeszcze wybrany), a zakończą się 19 września w Walencji.