MMA. UFC 253. Israel Adesanya obronił pas. Paulo Costa znokautowany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Josh Hedges/Zuffa LLC / Na zdjęciu:  Israel Adesanya
Getty Images / Josh Hedges/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Israel Adesanya

Nie było niespodzianki w walce wieczoru UFC 253 w Abu Zabi. Świetnie dysponowany Israel Adesanya (20-0) obronił pas mistrzowski w wadze średniej i znokautował Paulo Costę (13-1).

Brazylijczyk tylko w 1. rundzie nawiązał równą walkę z mistrzem. Jego przewaga siły fizycznej jednak na nic się zdała. Nigeryjczyk przepuszczał śmiałe ataki pretendenta, kontrując go raz za razem, świetnie korzystając z przewagi zasięgu rąk.

Paulo Costa nie miał pomysłu, jak dobrać się do skóry Adesanyi. Mistrz, jak prawdziwego kickboxera przystało, kopał z zabójczą skutecznością. Celne uderzenia zaczęły przyonsić skutek.

Wreszcie Costa ugiął się pod lewym sierpowym mistrza wagi średniej, padł na deski, a Adesanya dokończył swoje dzieło. Kilka uderzeń z góry wystarczyło, by sędzia przerwał pojedynek na minutę przed końcem 2. rundy.

Israel Adesanya po raz drugi obronił pas UFC. 31-latek nadal jest niepokonany w MMA. Jego obecny rekord to 20 wygranych z rzędu, 15 przez nokaut.