Babilon MMA 6: wyczerpująca bitwa w klatce. Brzeski znokautował Orkowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / valorfights / Na zdjęciu: arena walk
Instagram / valorfights / Na zdjęciu: arena walk

Łukasz Brzeski (6-1) pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Michała Orkowskiego (4-3) na gali Babilon MMA 6. Zawodnik z Krakowa zanotował udany debiut w organizacji Tomasza Babilońskiego.

Pojedynek od samego początku mógł podobać się kibicom zgromadzonym w hali w Raszynie. Zarówno Orkowski jak i Brzeski chcieli jak najszybciej zakończyć starcie w wadze ciężkiej i wymieniali mocne ciosy w stójce. Dynamiczny bój zabierał jednak sporo tlenu zawodnikom, których kondycja słabła z każdą minutą.

W 2. rundzie to Brzeski skutecznie trafił przeciwnika. Orkowski półprzytomny osunął się na matę klatki, gdzie zainkasował jeszcze kilka ciosów od rywala i sędzia przerwał walkę.

Dla Łukasza Brzeskiego było to szóste zwycięstwo w zawodowej karierze i trzecie w tym roku. Reprezentant klubu Szkoły Walki Drwala w kolejnym starciu dla Babilon MMA może zmierzyć się z Marcinem Różalskim.

Głównym wydarzeniem gali w Raszynie będzie konfrontacja pomiędzy Danielem Skibińskim i Pawłem Pawlakiem o pas mistrzowski w kategorii półśredniej.