ACB 89: koniec marzeń Piotra Strusa. Polak przegrał walkę o pas

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Piotr Strus
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Piotr Strus

Piotr Strus (MMA 13-4-2) przegrał z Albertem Durajewem (MMA 12-3) w walce o pas wagi średniej organizacji ACB. Polak na gali w Krasnodarze wyraźnie uległ rywalowi na kartach sędziów punktowych.

Strus od początku walki nie mógł znaleźć sposobu na faworyzowanego przeciwnika. Rosjanin dobrze realizował swój plan taktyczny. Durajew narzucał tempo walki, celniej trafiał, inicjował starcie w klinczu, czym zaskarbił sobie przychylność sędziów punktowych.

Były zawodnik KSW wyraźnie przegrał trzy rundy. W przedostatniej odsłonie pojedynku warszawianin doszedł do głosu i było widać zmęczenie na twarzy mistrza. Strus jednak nie potrafił skończyć przeciwnika jedną skuteczną akcją, a w ostatnich 5 minutach "Machete" zaakcentował swoje zwycięstwo udanym sprowadzeniem.

Po 25 minutach dość jednostronnego pojedynku Albert Durajew jednogłośnie zwyciężył Piotra Strusa i obronił mistrzowski pas ACB w kategorii średniej. Dla 29-latka z Wołgogradu było to ósme zwycięstwo z rzędu w zawodowej karierze. Z kolei podopieczny trenera Roberta Jocza doznał pierwszej porażki pod szyldem rosyjskiej organizacji. Dla Strusa była to pierwsza porażka od ponad czterech lat.