ACB 89: Daniel Omielańczuk przegrał na punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / DSF Kickboxing Challenge / Na zdjęciu: Daniel Omielańczuk (z lewej) i Oli Thompson (z prawej)

Daniel Omielańczuk (MMA 20-9-1) przegrał z Amirem Aliakbarim (MMA 9-1) na gali ACB 89 w Krasnodarze. Polak wyraźnie uległ na punkty na dystansie trzech rund i odniósł pierwszą porażkę w rosyjskiej organizacji.

Omielańczuk od 1. rundy ustępował Irańczykowi. Polak często dał się łapać w klincz, w którym jego rywal czuł się znakomicie. Pod siatką Aliakbardi dociskał Polaka niemal w każdej z trzech rund, a na dodatek udało mu się zapunktować na kartach sędziów sprowadzeniami.

W 3. rundzie doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia przerwał pojedynek w trakcie gdy Amir Aliakbari bezkarnie obijał głowę Daniela Omielańczuka w parterze. Irańczyk bowiem nieprawidłowo zadawał ciosy w tył głowy. Polak jednak nie zamierzał rezygnować z pojedynku, stąd został on wznowiony po dłuższej przerwie, ale weteranowi UFC nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

36-latek z Warszawy w Krasnodarze przegrał po raz dziewiąty w karierze. Z kolei Aliakbari zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu.

Czy Daniel Omielańczuk ma szansę na powrót do UFC?