Kamil Szkaradek show na XTB KSW 85. Publika oszalała

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Kamil Szkaradek pokonał Patryka Surdyna na XTB KSW 85
Twitter / Kamil Szkaradek pokonał Patryka Surdyna na XTB KSW 85

Amfiteatr Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu odleciał przy walce lokalnego bohatera, Kamila Szkaradka (5-0) podczas XTB KSW 85. 25-latek nie dał szans Patrykowi Surdynowi (7-4) i wykonał ważny krok w kierunku pojedynku o pas w kategorii koguciej.

Szkaradek na dystansie trzech rund zaprezentował się jako zawodnik kompletny. Reprezentant Nowego Sącza dominował w stójce jak i parterze, zabierając atuty bardziej doświadczonemu rywalowi. Już w pierwszej rundzie udało mu się posłać Surdyna na deski.

Ostatecznie Kamil Szkaradek wygrał wszystkie rundy u sędziów punktowych i zwyciężył jednogłośną decyzją. To było jego trzecie zwycięstwo w KSW.

Szkaradek zadebiutował w KSW w październiku zeszłego roku. W okrągłej klatce zmierzył się z Davidem Martinikiem i pokonał go na pełnym dystansie. W marcu tego roku powrócił do okrągłej klatki i szybko poddał Patryka Chrobaka. Reprezentant klubu Grappling Kraków przed przejściem na zawodowstwo zwyciężył też w pierwszym turnieju z cyklu Mistrzostw MMA Stowarzyszenie MMA Polska.

W walce wieczoru XTB KSW 85 Salahdine Parnasse zmierzy się z Robertem Ruchałą o mistrzowski pas w kategorii piórkowej. Transmisja z gali trwa w Viaplay.

Czytaj także: Przybysz skomentował ogłoszenie czwartej walki z Wikłaczem Polska reprezentacja wraca z czterema medalami z Młodzieżowych Mistrzostw Świata MMA 2023

Źródło artykułu: WP SportoweFakty