Łyżwiarstwo. Karolina Bosiek i Szymon Palka ze złotymi medalami MP w wieloboju

Karolina Bosiek zdobyła na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim złoty medal wielobojowych mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim. Wśród mężczyzn zwyciężył Szymon Palka.

PZ
Karolina Bosiek PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
Drugiego dnia rywalizacji, Karolina Bosiek miała drugie wyniki na 1500 i 5000 metrów. Wystarczyło to do utrzymania prowadzenia z soboty i obrony mistrzowskiego tytułu - czterokrotna medalistka mistrzostw świata juniorek 2019 wygrała wielobojowe mistrzostwa Polski również w marcu 2019 roku. Dwudziestolatka z Klubu Sportowego Pilica Tomaszów Mazowiecki triumfowała z dorobkiem 166.982 punktu.

Podczas mistrzostw kraju 2020 na dystansach, Karolina Bosiek zdobyła siedem medali - pięć złotych oraz dwa srebrne.

Na drugim stopniu podium stanęła Natalia Czerwonka (167.587). 32-letnia zawodniczka z Klubu Sportowego Arena Tomaszów Mazowiecki okazała się najlepsza na 1500 metrów. Z kolei na najdłuższym dystansie tego czempionatu uzyskała trzeci rezultat.

Brązowy medal zdobyła Magdalena Czyszczoń (170.762) - czwarta i pierwsza w niedzielnych konkurencjach.

Wielobój mężczyzn wygrał Szymon Palka. Czterokrotny złoty medalista październikowego czempionatu po 3/4 zajmował drugą lokatę w klasyfikacji łącznej. W kończących zawody zmaganiach na 10 kilometrów spisał się najlepiej i awansował na szczyt. Wygrał ze zdobyczą 156.876 pkt.

Na drugim miejscu został sklasyfikowany Artur Janicki (157.754). Trzecią lokatę zajął Marcin Bachanek (159.525).

Na 28 i 29 listopada zaplanowano kolejne mistrzostwa Polski - tym razem w wieloboju sprinterskim złożonym z konkurencji 500 i 1000 metrów.

Czy Karolina Bosiek wygra mistrzostwa Polski 2020 w wieloboju sprinterskim?