Łyżwiarstwo szybkie. Piąte miejsce Polek w wyścigu drużynowym w Nagano

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: Karolina Bosiek

Reprezentantki Polski zajęły w Nagano piąte miejsce w wyścigu drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata 2019/2020 w łyżwiarstwie szybkim.

W drugim z czterech wyścigów Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka oraz Karolina Gąsecka uzyskały czas 3:06.039 i pokonały reprezentację Stanów Zjednoczonych (3:07.120). Wygrały gospodynie, Japonki (2:56.371). Przed Polkami znalazły się też: Kanadyjki (2:57.811), Rosjanki (3:02.396), a także Holenderki (3:04.187).

Bosiek, Czerwonka i Gąsecka zostały sklasyfikowane na piątej pozycji również 23 listopada 2019 roku podczas zawodów Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim. Z kolei w poprzednią niedzielę, 8 grudnia, w Nursułtanie Polki były siódme.

W rywalizacji na kilometr Czerwonka zajęła dwunastą lokatę, a Bosiek - siedemnastą. Na podium stanęły: Brittany BoweMiho Takagi i Sanneke de Neeling. Natomiast w grupie A na 500 metrów szesnasta była Kaja Ziomek, która w zawodach PŚ w Kazachstanie miała siódmy wynik.

W klasyfikacji łącznej na 1000 metrów Czerwonka jest dziewiąta, Bosiek 25. Natomiast Ziomek zajmuje osiemnastą lokatę na 500 m.

Czy Polki zdobędą medal mistrzostw Europy 2020 w wyścigu drużynowym?