3. miejsce Bródki, Niedźwiedzkiego i Szymańskiego w Pucharze Świata w Astanie

Polacy zajęli trzecie miejsce w wyścigu drużynowym mężczyzn podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Astanie.

Piotr Ziemka
Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki oraz Jan Szymański uczestniczyli w drugim wyścigu i uzyskali czas 3:45.04. Ich rywalami byli Chińczycy (3:57.39). Później Polaków wyprzedzili Kanadyjczycy (3:44.95) oraz Japończycy (3:44.10). Przed ostatnim, szóstym pojedynkiem Biało-Czerwoni zajmowali trzecie miejsce. Na koniec rywalizowali łyżwiarze z Korei Południowej oraz Holandii.

Holendrzy, którzy triumfowali w Harbinie oraz w Nagano tym razem nie zostali sklasyfikowani z powodu upadku jednego z zawodników. Koreańczykom zmierzono czas 3:45.10, a to oznaczało, że Polacy po raz pierwszy w sezonie 2016/2017 staną na podium zawodów Pucharu Świata. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 210 punktów prowadzą Japończycy. Reprezentanci Polski plasują się na ósmej pozycji ze zdobyczą 125 punktów.

Czwartą lokatę w drużynowym wyścigu kobiet zajęły: Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak oraz Luiza Złotkowska (3:03.58). Zwyciężyły Japonki (2:57.75), które jechały w drugim pojedynku z Polkami. Drugie były Holenderki (3:02.53), a trzecie - Rosjanki (3:02.78).

Kolejne zawody drużynowe odbędą się w piątek 9 grudnia w Heerenveen.

Czy Polacy staną na podium wyścigu drużynowego w Heerenveen?