PŚ w łyżwiarstwie szybkim w Nagano: szóste miejsce Polek w wyścigu drużynowym

Reprezentantki Polski zajęły szóste miejsce w gronie dziewięciu zespołów w wyścigu drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w Nagano.

Piotr Ziemka
Na zdjęciu od lewej srebrne medalistki igrzysk olimpijskich 2014: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska / Na zdjęciu od lewej srebrne medalistki igrzysk olimpijskich 2014: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska
Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska oraz Katarzyna Woźniak uzyskały czas 3:05.69. Rywalkami Polek były Czeszki (3:08.53). Zwyciężyły Holenderki (2:58.69). Drugie były Japonki (2:59.74), a trzecie - Rosjanki (3:02.80). W klasyfikacji generalnej po zmaganiach w Harbinie i Nagano z maksymalnym dorobkiem 200 punktów prowadzą zawodniczki z Holandii. Drugie są Rosjanki (150), trzecie Koreanki (120), czwarte Niemki (120), a piąte Polki (95).

Rywalizację na 1000 metrów kobiet, tak jak podczas inauguracji w Harbinie, wygrała Amerykanka Heather Richardson-Bergsma (1:14.81). Dwie następne pozycje zajęły Japonki: Nao Kodaira (1:15.18) oraz Miho Takagi (1:15.32). Na ósmym miejscu w grupie B uplasowała się Natalia Czerwonka (1:18.92).

Wśród mężczyzn zwyciężył Holender Kjeld Nuis (1:08.46). Na szesnastej pozycji został sklasyfikowany Sebastian Kłosiński (1:10.32). 21. czas wśród 32 panczenistów w grupie B miał Piotr Michalski (1:11.60). W wyścigu drużynowym dziewiątą lokatę zajęli: Jan Szymański, Adrian Wielgat oraz Zbigniew Bródka (3:46.77). Polacy wystartowali w pierwszym przejeździe, ich przeciwnikami byli Chińczycy (3:55.79). Rywalizowało 10 zespołów, triumfowali Holendrzy (3:42.65).

Sprint drużynowy wygrały Japonki oraz Kanadyjczycy.

Czy Polki uplasują się w czołowej trójce klasyfikacji końcowej Pucharu Świata 2016/2017?