MŚ: Podium zgodnie z planem. Złoty Sven Kramer

Sven Kramer został mistrzem świata w wyścigu na 10 000 metrów. Holender pokonał w Kołomnie Kanadyjczyka Teda-Jana Bloemena i rodaka Erika Jana Kooimana.

Kamil Kołsut
PAP/EPA

Kramer złoto na tym dystansie zdobył po raz czwarty w karierze. Wcześniej Holender wygrywał wspomnianą konkurencję w latach 2007-2009. Doświadczony zawodnik mistrzostwo świata wywalczył po raz szesnasty (!) w karierze. W przeszłości wygrywał także wyścigi drużynowe oraz biegi na 5000 metrów.

Bloeman po indywidualny medal mistrzostw świata sięgnął po raz pierwszy w karierze. Kooiman wcześniej na podium stał tylko raz - rok temu w Heerenveen zakończył wyścig na 10 000 metrów ze srebrem.

Rywalizacja łyżwiarskich "maratończyków" była pierwszą konkurencją rozgrywanych w Kołomnie mistrzostw świata na dystansach. W czwartek kibice zobaczą jeszcze wyścig pań na 3000 metrów z udziałem Luizy Złotkowskiej. Następnego dnia zaplanowano między innymi bieg drużynowy panów.