Rosjanie podbili Heerenveen, Artur Waś tuż za podium

Artur Waś zajął czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata w Heerenveen. Bieg na 500 metrów po raz piąty w tym sezonie wygrał Paweł Kuliżnikow.

Kamil Kołsut
Radosław Tafliński/Newspixpl / Artur Waś / Radosław Tafliński/Newspix.pl / Na zdjęciu: Artur Waś

Rosjanin potwierdził swoją dominację w sprincie. Paweł Kuliżnikow tej jesieni, kiedy tylko stawał na starcie, zwyciężał. 21-latek przywiózł po dwa złote medale z Calgary oraz Salt Lake City. W Inzell - gdzie nie startował - na najwyższym stopniu podium stali Gilmore Junio oraz Waś.

Na Thialfie Polak był czwarty (34.80). Nasz panczenista podium przegrał o błysk łyżwy - do Aleksa Boisverta-Lacroixa (34.78) zabrakło mu dwóch setnych sekundy.

Waś w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata awansował na trzecie miejsce. Do drugiej lokaty traci pięć punktów. Na średni stopień podium Polak będzie mógł awansować już w niedzielę. Wtedy w Heerenveen odbędzie się drugi bieg sprinterski.