Bolt najszybszym człowiekiem świata!

Nie było niespodzianki! Usain Bolt pewnie wygrał finał 100 m nie dając najmniejszych szans Yohanowi Blake'owi i innym rywalom. Jamajczyk obronił tytuł wywalczony 4 lata temu w Pekinie.

Łukasz Czechowski

Zanim zawodnicy ruszyli, każdy z nich czarował publiczność pozami, minami, gestami. Każdy z biegaczy pokazywał ogromną pewność siebie. Yohan Blake  na 5. torze, Usain Bolt na 7., między faworytami Justin Gatlin.

I ta trójka podzieliła między siebie medale, chociaż jeszcze w połowie dystansu wszyscy biegli niemal równo. Druga część dystansu to już jednak dominacja Bolta, który tym razem nie odpuścił i na pełnej prędkości wpadł na metę bijąc rekord olimpijski. Do pobicia rekordu świata zabrakło 0,06 sek., a wynik 9,63 jest drugim w historii.

Yohan Blake wyrównał swój najlepszy życiowy wynik, na mecie był równie zadowolony, jak Bolt. Przyjaźniący się zawodnicy wspólnie odbyli rundę honorową. Trzeci na mecie Gatlin minialnie pokonał kolegę z reprezentacji Tysona Gaya. Trzeci Jamajczyk -Asafa Powell  w połowie dystansu odpuścił, wyraźnie zwolnił i do mety dobiegł daleko za rywalami.

Bolt zdobył swój czwarty złoty medal olimpijski, a w Londynie czeka go jeszcze bieg na 200 metrów i sztafeta 4x100 m.