IO gr. A siatkarek: Błędy rywalek sprzymierzeńcem Japonek

Dominikanki zagroziły Japonkom tylko w trzecim secie, doprowadzając do nerwowej końcówki, którą przegrały przez błędy własne - ten element jest główną przyczyną ich porażki w całym spotkaniu.

Olga Krzysztofik

Dominikanki źle weszły w mecz, popełniły za dużo błędów w polu zagrywki, co od razu przełożyło się na wynik. Błędy nadrobiły blokiem, doprowadzając do remisu 11:11, który szybko wypuściły z rąk. Japonki wypracowały sobie pięć punktów przewagi, którą utrzymały do końca odsłony. Najmocniejszym elementem obu drużyn była obrona, siatkarki podbiły bowiem bardzo dużo ataków, co zrozumiałe - miały duże problemy w skończeniu ataku. W drugiej partii walka na parkiecie była bardzo zacięta, a każde małe prowadzenie było od razu niwelowane. Podwójna zmiana wprowadziła w poczynania Dominikanek trochę chaosu, przez co wynik stał się dla nich niekorzystny. Trener Marcos Kwiek zareagował i na boisko wróciły zawodniczki z wyjściowej szóstki, które miały za zadanie podźwignąć grę zespołu. Czas i rywalki były jednak nieubłagane, Japonki wygrały tym razem do 19.

Dominikanki musiały zagrać lepiej i z mniejszą liczbą błędów, jeśli chciały zagrozić rywalkom. Jednak set nie układał się po ich myśli, więc trener zdecydował się na zmianę i wprowadził na boisko Lisvel Elise Eve-Castillo, która od razu zdobyła punkt. Tuż po drugiej przerwie technicznej na tablicy wyników pojawił się remis, który natychmiast przerodził się w trzypunktowe prowadzenie Japonek. Set zbliżał się do końca, a Dominikanki nie były w stanie pokonać bariery dwóch "oczek". Wydawało się, że w meczu nie będzie już żadnych emocji, ale autowy atak Saori Kimury dał upragniony remis (23:23). Jednak Kimura zdobyła punkt w następnej akcji, a spotkanie zakończyło się błędem w rozegraniu Karli Echenique.

Zdobywanie punktów w dominikańskiej ekipie opierało się na dwóch zawodniczkach, Prisilli Riverze Brens (16 punktów) i Bethanii De La Cruz (15 punktów). Bardzo podobna taktyka towarzyszyła grze Japonek, najlepszymi siatkarkami były Saori Kimura (13 punktów) i Yukiko Ebata (14 punktów).

Dominikanki przegrały przez zbyt dużą liczbę błędów własnych, oddały nimi niemal jednego seta rywalkom, gdyż popełniły ich 22, dla porównania, Japonki tylko 11.

Dominikana - Japonia 0:3 (20:25, 19:25, 23:25)

Dominikana: Valdez, Arias, Cabral, Echenique, Rivera, De La Cruz, Castillo (libero) oraz Eve-Castillo, Nunez, Marte, Mambru.

Japonia: Takeshita, Yamaguchi, Inoue, Otomo, Ebata, Kimura, Sano (libero) oraz Araki, Kano, Nakamichi.