Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Awans Polski po triumfie Pawła Fajdka

Paweł Fajdek zdobył pierwszy złoty medal dla reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Doha. Dzięki temu Biało-Czerwoni zaliczyli duży awans w klasyfikacji medalowej.

Piotr Szarwark
Paweł Fajdek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
Paweł Fajdek nie miał sobie równych w finałowym konkursie rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Polak przewodził stawce zawodów od samego początku do końca i jako jedyny z grona 12 zawodników zdołał przekroczyć barierę 80 metrów. Niestety zawody bez medalu zakończył drugi z Polaków, Wojciech Nowicki (WIĘCEJ).

Tym samym Fajdek zdobył pierwszy złoty medal dla Polski na tegorocznych mistrzostwach świata i trzeci w ogóle. Wcześniej srebro w rzucie młotem wywalczyła Joanna Fiodorow, a Piotr Lisek dołożył brąz w skoku o tyczce.

Biało-Czerwoni dzięki temu awansowali w klasyfikacji medalowej z 13 na 6 miejsce. Na czele niezmiennie są Amerykanie, którzy zgromadzili już 18 krążków. Na drugim miejscu są Chiny (8 medali), a na trzecim Jamajka (4 medale).