Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: najlepszy wynik Polaków w historii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Od lewej: Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki

Reprezentacja Polski zdobyła na mistrzostwach Europy w Berlinie najwięcej punktów w swojej historii występów w tej imprezie. Ponadto w tej klasyfikacji Biało-Czerwoni zajęli znakomite trzecie miejsce.

Reprezentacja Polski znakomicie spisała się na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Po raz kolejni nasi sportowcy pokazali się ze znakomitej strony na wielkiej imprezie. Tak samo było na mistrzostwach w 2016 roku, Halowych Mistrzostwach Europy, Halowych Mistrzostwach Świata czy tych na otwartym stadionie.

W Berlinie Biało-Czerwoni zdobyli 12 medali (7-4-1), czyli tyle samo co przed dwoma laty w Amsterdamie, jednak tym razem to nie wystarczyło do wygrania klasyfikacji medalowej. W niej zajęliśmy jednak świetne, drugie miejsce, tylko za Wielką Brytanią.

Z kolei w klasyfikacji punktowej (za dane miejsce w finale każdy zawodnik otrzymuje przypisaną liczbę punktów) Polacy zajęli trzecią pozycję. Co jednak ważne, nasza reprezentacja zdobyła aż 172 punkty, najwięcej w swojej historii występów w tej imprezie.

Klasyfikację punktową również wygrali lekkoatleci z Wielkiej Brytanii (212 punktów), którzy wyprzedzili Niemców (196,5 pkt).

Dodajmy, że w Amsterdamie również zajęliśmy w tym zestawieniu trzecią pozycję, jednak wówczas na naszym koncie zgromadziło się 149 punktów. Wówczas także wyprzedziły nas te same reprezentacje.

Za dwa lata mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w Paryżu, jednak co ciekawe, zostaną rozegrane w dniach 26-30 sierpnia, czyli nie przed, a po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Czy za dwa lata polscy lekkoatleci znów zdobędą ponad 10 medali?