MŚ Londyn 2017: Szczęśliwy awans Rafała Omelki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Rafał Omelko zajął piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 400 metrów podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce i awansował do półfinału.

[tag=24197]

Rafał Omelko[/tag] wystartował w trzecim biegu eliminacyjnym na 400 metrów. Polak miał bardzo trudne zadanie między innymi dlatego, że startował z pierwszego toru i musiał uciekać rywalom. Taki układ sprawił, że nasz biegacz długo znajdował się w czołówce, ale przed wyjściem na ostatnią prostą spadł o kilka pozycji. Na finiszu Omelko zdołał przesunąć się do przodu, dzięki czemu ukończył zmagania na piątej pozycji z czasem 45.69.

Do kolejnego etapu awans wywalczyli trzej najlepsi zawodnicy z każdego biegu, a oprócz nich sześciu lekkoatletów z najlepszymi czasami. Polak musiał więc czekać na rozstrzygnięcia pozostałych biegów. Ostatecznie zajął piąte miejsce wśród biegaczy, którzy nie zdołali wywalczyć bezpośredniego awansu do półfinału.

Bieg z udziałem naszego reprezentanta zwyciężył Baboloki Thebe z Botswany (44.82).