MŚ Londyn: kompletnie nieudany występ Polaka. Tomasz Jaszczuk odpadł w eliminacjach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Bartłomiej Zborowski /
PAP / Bartłomiej Zborowski /

Tomasz Jaszczuk słabo spisał się w eliminacjach skoku w dal podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, wskutek czego nie zdołał się zakwalifikować do finału. Polak zajął dopiero 26. miejsce.

Tomasz Jaszczuk nieco ponad dwa miesiące temu ustanowił nowy rekord życiowy w skoku w dal. Nasz reprezentant uzyskał 8.18 m. Ten wynik rokował nieźle, ale 25-letni zawodnik w Londynie nie był w tak imponującej formie.

Jaszczuk rozpoczął nie najgorzej, bo od 7.58 m. W kolejnej próbie zdołał się poprawić, ale minimalnie. Natomiast trzeci skok spalił. Tym samym Polak nie przebrnął przez kwalifikacje. W grupie B naszego zawodnika sklasyfikowano na 12. pozycji, a ogółem zajął dopiero 26. miejsce.

W eliminacjach najlepiej spisał się Czech Radek Juska, który w drugim podejściu uzyskał 8.24 m. Drugie miejsce zajął Kubańczyk Maykel Masso, a trzecie zawodnik z Republiki Południowej Afryki - Ruswahl Samaai.

W finale wystąpi 10 najlepszych zawodników. Jaszczukowi do awansu zabrakło 30 centymetrów.