92. MP w Bydgoszczy: złoty Małachowski ze świetnym wynikiem

Piotr Małachowski z drugim swoim najlepszym wynikiem w tym sezonie, 68,10 metra, wygrał konkurs rzutu dyskiem mężczyzn podczas 92. mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Bydgoszczy. Niespodziewanie dopiero trzeci był Robert Urbanek.

Szymon Łożyński
Getty Images
Na nieco ponad miesiąc przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro kibice mogą być spokojni o formę Piotra Małachowskiego. Mistrz świata z Pekinu w Bydgoszczy zaprezentował więcej niż przyzwoitą dyspozycję. Zawodnik Śląska Wrocław rozpoczął konkurs od wyniku 64,89, a najlepszy rezultat uzyskał w piątym podejściu (68,10 metra). Odległość uzyskana przez Małachowskiego na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka jest drugą najlepszą w tym sezonie na świecie. Pierwsza pozycja także należy do polskiego dyskobola, który podczas mityngu w Warszawie (28 maja 2016 roku) rzucił 68 metrów i 15 centymetrów.

Niespodziewanie srebrnego medalu mistrzostw kraju nie zdobył Robert Urbanek. Trzeci zawodnik mistrzostw świata w Pekinie przed ostatnią kolejką zajmował drugie miejsce. W decydującej serii świetnym rzutem na 64 metry i 64 centymetry Bartłomiej Stój ustanowił nowy rekord życiowy, wywalczył srebrny krążek i wywalczył minimum na ME w Amsterdamie. Urbanek nie był już w stanie rzucić w niedzielę dalej od rywala i ostatecznie ukończył zmagania na trzecim miejscu.

Wyniki rzutu dyskiem mężczyzn w 92. MP w Bydgoszczy:

miejsce zawodnik klub wynik
1. Piotr Małachowski WKS Śląsk Wrocław 68,10
2. Bartłomiej Stój KKS Victoria Stalowa Wola 64,64
3. Robert Urbanek MKS Aleksandrów Łódzki 64,38

Szymon Łożyński, Bydgoszcz ZOBACZ WIDEO Konrad Bukowiecki o MP: Na szczęście liczy się miejsce, a nie wynik (źródło: TVP)