Diamentowa Liga: Kamila Lićwinko i Patryk Dobek na podium w Sztokholmie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Michałowski /
PAP / Grzegorz Michałowski /

Miting Diamentowej Ligi w Sztokholmie był szczęśliwy dla Kamili Lićwinko i Patryka Dobka. Halowa mistrzyni świata z Sopotu zajęła trzecie miejsce w skoku wzwyż. Na najniższym stopniu podium uplasował się także Patryk Dobek w biegu na 400 m ppł.

Miting w Sztokholmie przebiegał w dość trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu. Mimo to w biegu na 400 metrów ppł. bardzo dobrze zaprezentował się Patryk Dobek. Siódmy zawodnik mistrzostw świata w Pekinie na tym dystansie przegrał tylko ze świetnym Portorykańczykiem, brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Londynie, Javierem Culsonem oraz reprezentantem USA Kerronem Clementem.

W porównaniu do mitingu Diamentowej Ligi w Oslo (piąte miejsce z wynikiem 1,85 metra) poprawiła się Kamila Lićwinko. Tym razem Polka w trzeciej próbie przeskoczyła 1,90 metra, co pozwoliło zawodniczce z Bielska Podlaskiego stanąć na najniższym stopniu podium.

Kompletnie nieudany start ma za sobą Paweł Wojciechowski. Mistrz świata z Daegu z 2011 roku rozpoczął konkurs od 5,50. Polak trzykrotnie strącił tyczkę na tej wysokości i ostatecznie został sklasyfikowany na ostatnim, ósmym miejscu bez wyniku.

{"id":"","title":""}

Kolejny miting Diamentowej Ligi, już dziewiąty w tym sezonie, odbędzie się 15 lipca w Monako.