Angelika Cichocka najlepsza na 1500 m podczas mityngu DL w Sztokholmie! Adam Kszczot trzeci

Angelika Cichocka wygrała bieg na 1500 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Trzecie miejsce w zmaganiach na dwa okrążenia zajął Adam Kszczot.

Piotr Ziemka

Angelika Cichocka wygrała, mimo iż w biegu na 1500 metrów w Sztokholmie uczestniczyło aż dziesięć zawodniczek mających lepsze od niej rekordy życiowe. Polka uzyskała czas 4:03.25 i była blisko poprawienia najlepszego rezultatu w karierze. Jej "życiówka" to 4:03.06. Jako dwunasta linię mety minęła inna reprezentantka Polski - Sofia Ennaoui (4:07.87). Drugie miejsce zajęła Meraf Bahta ze Szwecji (4:04.37), a trzecie - Gudaf Tsegay z Etiopii (4:04.37).

Bieg na 800 metrów wygrał Ferguson Rotich (1:45.07). Drugą lokatę zajął Pierre-Ambroise Bosse (1:45.23). Adam Kszczot był trzeci z czasem 1:45.41. Tuż za Polakiem finiszował rekordzista świata David Rudisha (1:45.69). Dla Roticha to drugie zwycięstwo w Diamond League 2016. Najlepiej spisał się również w Szanghaju

Na szóstej pozycji w biegu na 400 metrów uplasowała się Małgorzata Hołub (53.35). Triumfowała Novlene Williams-Mills (52.29). Czwarte zwycięstwo w Diamentowej Lidze 2016 odniosła Sandra Perkovic. Chorwatka prowadzi w klasyfikacji generalnej rzutu dyskiem z maksymalnym dorobkiem czterdziestu punktów. W stolicy Szwecji zwyciężyły również: Ivana Spanovic (skok w dal), Kendra Harrison (100 metrów przez płotki), Dina Asher-Smith (200 m) i Ruth Jebet (3000 m z przeszkodami).

Na dziewiątej pozycji w rzucie oszczepem sklasyfikowano Marcina Krukowskiego  (76,49). Najdalej rzucił Ihab Abdelrahman (86,00). W Sztokholmie triumfowali też: Ibrahim Jeilan (5000 metrów), Jak Ali Harvey (100) i Christian Taylor (trójskok).