MME 2015 w Tallinie: Polski dyskobol wicemistrzem Europy

Reprezentacja Polski w Tallinie ma pierwszy medal młodzieżowych mistrzostw Europy U-23. Srebro w rzucie dyskiem wywalczył Wojciech Praczyk.

Pochodzący ze Szprotawy 22-latek już wcześniej odnosił sukcesy. W 2012 roku został wicemistrzem świata juniorów w rzucie dyskiem. Żółtodziobem na arenie międzynarodowej zatem nie jest.

W Tallinie Polak był bardzo regularny. Najlepiej spisał się w drugiej próbie, w której to posłał dysk na odległość 58,96m. Rywale, choć do samego końca próbowali zrzucić z podium naszego reprezentanta, to jednak ostatecznie sztuka ta im się nie powiodła. [ad=rectangle] W piątkowym finale absolutnie poza zasięgiem rywali okazał się pochodzący z Rumunii Alin Alexandru Firfirica. Jako jedyny rzucił on w konkursie ponad 60 metrów (60,64). Nie da się jednak ukryć, że zawodnik ten dosyć niespodziewanie został mistrzem Europy U-23, bo nie był raczej wymieniany w gronie pretendentów do złota.

W konkursie rzutu dyskiem startowało jeszcze dwóch innych naszych reprezentantów. Paweł Pasiński był szósty (57,08) a Damian Kamiński siódmy (57,07).