Diamentowa Liga w Birmingham: Dublet Polek w skoku wzwyż, solidny występ Kszczota i Lewandowskiego

Bardzo udany dla polskich skoczkiń wzwyż był mityng w Birmingham. Konkurs wygrała Kamila Lićwinko, a druga była Justyna Kasprzycka. Solidnie wypadli też nasi specjaliści od 800m.

Łukasz Żaguń

Jeszcze do niedawna Kamila Lićwinko prowadziła na światowych listach. Ostatnio najlepszy wynik w tym roku odebrała jej jednak Hiszpanka Ruth Beitia, który pokonała poprzeczkę zawieszoną na dwóch metrach. Polka po cichu liczyła na to, że w Birmingham uda jej się osiągnąć podobny rezultat. Niestety, aż tak wysoko nie udało jej się skoczyć, a do zwycięstwa wystarczył wynik 1,97m.

Nie był to jednak jedyny powód do satysfakcji dla polskich kibiców w konkursie skoku wzwyż pań. Bardzo dobrze spisała się bowiem też Justyna Kasprzycka, która ustąpiła miejsca tylko swojej rodaczce, osiągając rezultat 1,94m.
W biegu na 800m mężczyzn po raz kolejny w tym sezonie obok siebie stanęli Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Dzięki świetnemu finiszowi Polacy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Bezapelacyjnie najlepszy tego dnia okazał się natomiast Nijel Amos.

Na tym samym dystansie w biegu kobiet na podium wskoczyła też Joanna Jóźwik, która finiszowała na trzeciej pozycji. Szósta była natomiast Angelika Cichocka.

W Birmingham startowały również: Żaneta Glanc w rzucie dyskiem (7. miejsce) i Renata Pliś w biegu na 1500m (6. miejsce).