HME w Pradze: Bukowiecki z wyrównanym rekordem, ale bez medalu. Omelko i Krawczuk w finale

Konrad Bukowiecki z bardzo dobrej strony pokazał się w finale pchnięcia kulą, ale do medalu zabrakło mu sporo podczas HME w Pradze. W finale zameldowali się natomiast Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk.

Łukasz Żaguń
Nie od dziś, choć ostatnio coraz częściej, mówi się o tym, że Konrad Bukowiecki będzie niebawem następcą Tomasza Majewskiego. Trudno się jednak z tym nie zgodzić, tym bardziej, że młody, polski kulomiot coraz mocniej puka do światowej czołówki. W Pradze co prawda medalu nie zdobył, ale i tak zaprezentował się lepiej, niż się spodziewano.
Bukowiecki już w eliminacjach pobił rekord Europy juniorów, a w finale wyrównał ten wynik (20,46m). Ostatecznie uplasował się na szóstym miejscu, tracąc do podium 20 centymetrów. Zgodnie z przewidywaniami, poza konkurencją był Niemiec David Storl, który pchnął kulę na odległość 21,23m. Za jego plecami uplasowali się Serb Asmir Kolasinac i Czech Ladislav Prasil.Najlepsza próba Bukowieckiego HME: Najlepsza próba Bukowieckiego Źródło: TVP S.A.

Po cichu na medal kibice liczyć mogą w rywalizacji 400-metrowców. Do ścisłego finału awansowali bowiem Łukasz Krawczuk (2. czas) i Rafał Omelko (10). Niestety, z rywalizacji odpadł Karol Zalewski, choć uzyskał niezły czas w swoim półfinale.

Udany finisz Krawczuka w półfinale HME: Udany finisz Krawczuka w półfinale Źródło: TVP S.A.

Z kolei w rywalizacji kobiet na 400m rozczarowała nieco Justyna Święty, która w swoim półfinale zajęła piąte miejsce. Podobny los spotkał także Karolinę Kołeczek, która startowała w biegu na 60m przez płotki.

Świetnie wypadła natomiast w piątkowej sesji Justyna Kasprzycka, która z rezultatem 1,94m (najlepszy jej wynik w tym sezonie) z pierwszego miejsca awansowała do finałowego konkursu skoku wzwyż. W decydującej batalii zobaczymy też Kamilę Lićwinko, która swobodnie przeszła eliminacje (5. rezultat). Z zawodami pożegnała się natomiast trzecia z Polek, Urszula Gardzielewska. W tej konkurencji fani lekkoatletyki w naszym kraju również jednak mogą liczyć na medal którejś z naszych reprezentantek.

Zwycięski półfinał Rafała Omelki HME: Zwycięski półfinał Rafała Omelki Źródło: TVP S.A.

Na sobotę zaplanowano dziewięć finałów. Początek sesji porannej o godz. 10, a popołudniowej o 16.30.