Wielka szkoda! Pia Skrzyszowska zdyskwalifikowana

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
Getty Images / / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska

Pia Skrzyszowska wygrała eliminacje biegu na 100 m przez płotki podczas mityngu w Turku, jednak w finale została zdyskwalifikowana z powodu falstartu.

Pia Skrzyszowska otworzyła nowy sezon wynikiem 12,84 s. Z takim rezultatem Polka wygrała bieg eliminacyjny, choć wyraźnie została na starcie. Na dystansie rozpędzała się jednak w swoim stylu i druga część dystansu należała do niej.

W finale Polka była faworytką do zwycięstwa, jednak popełniła minimalny falstart i została zdyskwalifikowana. Wielka szkoda, bo nasza mistrzyni Europy była gotowa na szybkie bieganie.

Dodajmy, że zimą płotkarka leczyła kontuzję mięśnia dwugłowego uda i nie startowała w sezonie halowym.

Finał wygrała Szwajcarka Ditaji Kambundji (12,79 s).

Po raz kolejny w tym sezonie miejsce na podium zajął Piotr Lisek. Nasz znakomity tyczkarz nie nawiązał jednak do tak udanych wcześniejszych występów z Memoriału Ireny Szewińskiej czy Memoriału Janusza Kusocińskiego, gdzie kończył zawody z 5,82 m.

W Finlandii trzykrotny medalista mistrzostw świata zajął trzecie miejsce, jednak tym razem z gorszym rezultatem 5,46 m. Najlepszy okazał się świetny w tym sezonie Amerykanin KC Lightfoot - 5,90 m.