Zobacz końcową klasyfikację medalową ME. Polska bardzo wysoko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
Getty Images / / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska

Świetny wynik reprezentacji Polski na ME w lekkoatletyce w Monachium. Biało-Czerwoni zdobyli w stolicy Bawarii najwięcej krążków na jednej imprezie od 56 lat! Które to dało miejsce w klasyfikacji medalowej? Sprawdź!

14 medali zdobyła reprezentacja Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Biało-Czerwoni zdobyli najwięcej medali na tej imprezie od... 56 lat!

W 1966 roku z Budapesztu nasi lekkoatleci przywieźli dwa krążki więcej.

Pomimo bardzo dobrego wyniku, tym razem nie udało się nam jednak zająć miejsca w wśród dwóch najlepszych reprezentacji w klasyfikacji medalowej.

Wszystko dlatego, że w Monachium Biało-Czerwoni wywalczyli "tylko" trzy złote medale, a te dla tej akurat klasyfikacji są najważniejsze. Dla porównania - w Amsterdamie było ich sześć, a cztery lata temu w Berlinie aż siedem.

Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła w tym zestawieniu szóste miejsce. Wygrali Niemcy przed Wielką Brytanią.

Jeśli jednak chodzi o liczbę medali, nasza reprezentacja zajęła trzecią lokatę.

Oto wszyscy polscy medaliści mistrzostw Europy w Monachium:

Złoto:

Aleksandra Lisowska - maraton Pia Skrzyszowska - bieg na 100 m przez płotki Wojciech Nowicki - rzut młotem

Srebro:

Katarzyna Zdziebło - chód na 20 km Natalia Kaczmarek - bieg 400 m Adrianna Sułek - siedmiobój Ewa Różańska - rzut młotem Reprezentacja Polski - sztafeta 4x400 metrów kobiet Reprezentacja Polski - sztafeta 4x100 metrów kobiet

Brąz:

Anna Wielgosz - bieg na 800 m Anna Kiełbasińska - bieg na 400 m Sofia Ennaoui - bieg na 1500 m Reprezentacja Polski - maraton kobiet Reprezentacja Polski - sztafeta mężczyzn 4x100 m