O tym mówi cały świat. Zobacz, co zrobił, gdy bił rekord świata

Letsile Tebogo ma szansę zostać nową gwiazdą sprintu. Młody Botswańczyk pobił rekord świata U-20 na dystansie 100 metrów. Gdy finiszował, zachowywał się jak przed laty Usain Bolt.

Łukasz Witczyk
Letsile Tebogo Twitter / World Athletic / Na zdjęciu: Letsile Tebogo
19-letni Letsile Tebogo zdobył złoty medal mistrzostw świata U-20 na dystansie 100 metrów, które rozgrywane są w Cali. Młody Botswańczyk udowodnił, że w przyszłości może zostać gwiazdą światowego sprintu. Z pewnością będzie on chciał nawiązać do wyczynów legendarnego Usaina Bolta. I to nie tylko szybkością, ale też zachowaniem względem rywali.

Podczas mistrzostw Tebogo zdobył nie tylko złoto, ale też pobił rekord świata U-20. Dystans 100 metrów przebiegł w czasie 9,91 sek. Reprezentant Botswany od wyjścia z bloków startowych był na prowadzeniu i miał bezpieczną przewagę.

Był bardzo pewny siebie, co pokazał na ostatnich metrach. Odwrócił się do rywala z Jamajki - Buwahjgie'a Nkrumie'a - i zaczął gestykulować. Nie pozostawił żadnych wątpliwości, kto jest najszybszym sprinterem w tej kategorii wiekowej.

"Zabawa na ostatnich metrach przypomina starty Usaina Bolta" - napisał na Twitterze Tomasz Spodenkiewicz, prowadzący konto "Athletics News". Drugie miejsce zajął Jamajczyk  (10,02), a trzeci był zawodnik z RPA, Benjamin Richardson (10,12).

Tebogo poprawił własny rekord świata. Podczas seniorskich MŚ w Eugene pobiegł w eliminacjach 9,94 s.