To się nazywa powrót! Wielkie trafienia przesądziły o niespodziance

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: koszykarze Spójni Stargard
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: koszykarze Spójni Stargard

Baylee Steele w tym tygodniu wrócił do PGE Spójni Stargard i ponowne wejście do drużyny miał kapitalne. Nie dość, że sam rozegrał świetne zawody, to jeszcze jego zespół sprawił dużą niespodziankę pokonując 95:87 Anwil Włocławek.

Zmiany zaczynają dawać efekty? Spójni nie dawano wielkich szans w pojedynku z rozpędzonym Anwilem, ale podopieczni Marka Łukomskiego nic sobie z tego nie robili.

Rozegrali jedno z najlepszych spotkań w sezonie, a nowi gracze dali znakomity impuls. Efekt? Sensacyjne zwycięstwo nad niedawnym liderem Energa Basket Ligi.

22 punkty, dziewięć zbiórek i cztery trafione rzuty zza łuku - tak wyglądał powrót Baylee Steele'a. Inny z nowych graczy (debiut miał już za sobą), czyli Admon Gilder dodał 16 "oczek" i dziewięć zbiórek.

Anwil nieźle rozpoczął i długo prowadził. Gospodarze po raz pierwszy przewagę wypracowali sobie dopiero w trzeciej kwarcie, gdy po dwóch "trójkach" Steele'a było 59:53. "Rottweilery" tą część zamknęli jednak serią 10:3.

Jeszcze pięć minut przed końcem było 72:67 dla gości. Wtedy ponownie zza łuku przymierzył Steele, kolejne takie trafienie dodał Gilder. Na tym nie skończyli. Gdy swoje próby wykorzystali Erick Neal i Justin Gray zrobiło się 89:81! Po tych ciosach goście nie zdołali się już podnieść.

Gospodarze wykorzystali 14 z 29 prób z dystansu. Na finiszu z kolei wynik trzymał im na linii rzutów wolnych Neal, który uzbierał finalnie 21 punktów, 11 asyst i siedem zbiórek.

Wśród pokonanych brylował Ziga Dimec, który skompletował 25 punktów (8/9 z gry) i siedem zbiórek.

PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 95:87 (23:24, 16:19, 23:20, 33:24)

Spójnia: Justin Gray 25, Baylee Steele 22, Erick Neal 21 (11 as), Admon Gilder 16, Kacper Młynarski 5, Tomasz Śnieg 2, Daniel Szymkiewicz 2, Nick Spires 2, Szymon Szmit 0.

Anwil: Ziga Dimec 25, James Bell 20, Jonah Matthews 17, Szymon Szewczyk 8, Maciej Bojanowski 7, Kamil Łączyński 5, Luke Petrasek 4, Sebastian Kowalczyk 1, Alex Olesinski 0, Marcin Woroniecki 0, Rafał Komenda 0.