Świetny Szymański, Chrabota znów zaskoczył. Zobacz gwiazdy kolejki Suzuki I ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Grzegorz Cholewa (Nasz Opolski Basket) / na zdjęciu: Przemysław Szymański

W dziesiątej kolejce Suzuki I ligi byliśmy świadkami wielu emocji. Kilku zawodników udowodniło, że ich wcześniejsze świetne mecze nie były dziełem przypadku.

Sebastian Bożenko (TBS Śląsk II Wrocław) - 37 minut, 25 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty

Spotkanie we Wrocławiu trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Po dogrywce lepsi okazali się koszykarze Śląska, których do zwycięstwa poprowadził Sebastian Bożenko. 22-letni rozgrywający był liderem swojej drużyny, zbywając w całym meczu 25 punktów. Łyżką dziegciu w beczce miodu są jedynie liczne straty (7) oraz nieco słabsza skuteczność. Całościowy występ należy jednak zapisać na duży plus.[nextpage]

Michał Chrabota (TS Wisła Chemart Kraków) - 36 minut, 25 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty 21-latek nie zwalnia tempa. Dla Michał Chrabota jest to drugie wyróżnienie w tym sezonie. W ostatnich trzech meczach przekraczał barierę 20 punktów, a w sobotę w starciu z GKS-em Tychy (87:74), bliski był zdobycia trzeciego double-double. Łącznie jego licznik zatrzymał się na 25 punktach, 9 zbiórkach oraz 3 asystach. Jeśli utrzyma taką formę do końca sezonu, z pewnością trafi do dużo silniejszego klubu.

[nextpage]

Tomasz Madziar (Pogoń Prudnik) - 24 minuty, 20 punktów, 7 zbiórek, 4 asyst Jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu Pogoń Prudnik przegrywała z Dzikami Warszawa, jednak po świetnej końcówce górą okazali się gospodarze (78:76). Kluczową postacią ekipy z Opolszczyzny był Tomasz Madziar, który może pochwalić się świetnymi statystykami. Grał na dobrej skuteczności, a jego wskaźnik efektywności wyniósł 28. [nextpage]

Alan Czujkowski (Miasto Szkła Krosno) - 29 minut, 23 punkty (4/6 za trzy, 4 asysty, 2 przechwyty, 2 zbiórki

Po świetnej drugiej połowie, w której Miasto Szkła Krosno zdobyło 54 punkty, gospodarze wygrali z Decką Pelplin 99:83. Drugi mecz z rzędu największą gwiazdą drużyny z Podkarpacia był Alan Czujkowski, który po miesięcznej przerwie od gry, prezentuje się znakomicie. Pod względem statystycznym jest drugim najlepszym graczem swojej drużyny. [nextpage]

Przemysław Szymański (Weegree AZS Politechnika Opolska) - 34 minuty, 16 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst, 5 bloków, 2 przechwyty To był bardzo ofensywny mecz, w którym minimalne zwycięstwo odniosła AZS Politechnika Opolska. W spotkaniu z ZB Pruszków (97:92) rządził i dzielił doświadczony Przemysław Szymański, który rozegrał zdecydowanie najlepszy mecz w tym sezonie. Silny skrzydłowy był niezwykle wszechstronny, a oprócz tego grał na bardzo dobrej skuteczności rzutów z gry.