EBL. Twarde Pierniki znów wielkie! 17-0 w czwartej kwarcie i triumf nad Treflem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Chris Wright
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Chris Wright

Trefl Sopot podejmował w sobotę Polski Cukier Toruń. To spotkanie trzymało w napięciu tylko przez trzy kwarty, bo czwarta odsłona zakończyła się wynikiem 19:4.

Polski Cukier znów to zrobił. Torunianie zwyciężyli piąty raz z rzędu, a dziesiąty w sezonie. Podopieczni Sebastiana Machowskiego po zaciętych trzech kwartach triumfowali w Sopocie 80:63, a niesamowity był w ich zespole Chris Wright. Amerykanin zdobył aż 29 punktów i miał sześć asyst. Alade Aminu dodał 19 "oczek" oraz 11 zbiórek.

Trefl Sopot po dwóch ostatnich porażkach chciał zrobić absolutnie wszystko, aby się przełamać. I trzeba przyznać, że w pewnym momencie wydawało się, że tak właśnie może się stać. Gospodarze po zmianie stron rozpoczęli od zrywu 7-0 i po celnym rzucie za trzy Camerona Ayersa prowadzili 50:42. Ale był to ich ostatni pozytyw akcent w sobotni wieczór.

Twarde Pierniki odpowiedziały w mistrzowskim stylu. Już po chwili było 52:50 dla torunian. Wspomniany Wright wiódł prym, a wicemistrzowie Polski wrócili do meczu błyskawicznym pasmem dziesięciu zdobytych punktów z rzędu.

Polski Cukier dyktował warunki. Aleksander Perka trafił ważny rzut za trzy i się zaczęło. Chris Wright dodał cztery "oczka" i już wtedy było 70:61. Marcin Stefański próbował jeszcze reagować i poprosił o przerwę. Ale po niej torunianie zdobyli osiem następnych punktów w meczu, przez co zrobiło się nawet 78:61. Goście zanotowali serię 17-0!

Jasne stało się, że utrzymanie prowadzenia do końca nie będzie stanowiło dla Twardych Pierników problemu. Gra Trefla w ostatnich 10 minutach kompletnie się posypała - sam wynik czwartej kwarty mówi wszystko. Polski Cukier zwyciężył ten fragment 19:4.

Gospodarze trafili tylko 6 na 22 oddane rzuty za trzy, a ponadto popełnili 20 start. Ich trzecia porażka z rzędu, a czwarta w sezonie stała się faktem. Cameron Ayers i Nana Foulland mieli po 16 punktów, podkoszowy zanotował też 12 zbiórek i trzy bloki. Słabo wypadł Jeff Roberson, który wykorzystał zaledwie dwie na osiem wykonanych prób z pola i miał pięć "oczek" w 25 minut, spędzone na parkiecie.

Dotychczas sposób na Twarde Pierniki znalazł tylko King Szczecin, który 3 listopada zwyciężył w hali Netto Arena 104:97.