Sparingi. Siatka płonęła. GTK pokonało MKS Dąbrowa Górnicza, 210 punktów w Gliwicach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook /  / Na zdjęciu: Brandon Tabb
Facebook / / Na zdjęciu: Brandon Tabb

Niezłe strzelanie w Gliwicach. GTK w meczu kontrolnym pokonało MKS Dąbrowa Górnicza 109:101. W tym szalonym meczu popis gry dali między innymi amerykańscy obwodowi obu ekip.

Defensywy nie było. Obie drużyny od pierwszych minut mocno pchały piłkę do przodu, trafiały na wysokiej skuteczności zza łuku.

W ekipie z Dąbrowy Górniczej zadebiutował Tavarius Shine. - Shine trenuje z nami na pełnych obrotach od czterech dni, ale jego debiut oceniam pozytywnie. Widać w nim duży potencjał w obronie, a przede wszystkim mamy jednego gracza więcej w rotacji - powiedział po meczu Michał Dukowicz, trener MKS-u.

Strzelaninę zaczął Brandon Tabb po stronie GTK i Dominic Artis z Robertem Johnsonem w MKS-ie. Całe trio ostatecznie okazało się najskuteczniejszymi graczami meczu. Tabb zaliczył 27 punktów (10/16 z gry). Artis miał z kolei 28 "oczek" (10/13 z gry), a Johnson do 23 punktów dołożył 6 zbiórek i 5 asyst.

Samo spotkanie było wyrównane i bez obrony. Od początku na minimalnym prowadzeniu byli gospodarze - MKS odrobił straty w drugiej kwarcie po dobrym fragmencie Bryce'a Douviera. Ten jednak ponownie nie dokończył meczu z powodu przekroczenia limitu przewinień.

Na finiszu MKS popełnił kilka prostych błędów i gliwiczanie rekordowo prowadzili 104:92. Szalone "trójki" Artisa już nie pomogły - MKS przegrał po raz drugi w czwartym sparingu. Dąbrowianie nadal grają bez nominalnych środkowych.

W GTK obok Tabba na wyróżnienie zasłużyli m.in. Dawid Słupiński i Mateusz Szlachetka. Ten drugi w 16 minut zaliczył 15 "oczek" grając na stuprocentowej skuteczności rzutów z gry (w tym 3/3 zza łuku).

GTK kolejny mecz rozegra już w sobotę - wtedy do Gliwic zawita WKS Śląsk Wrocław (mecz o godzinie 13:00). MKS z kolei w poniedziałek w Ostrowie Wielkopolskim zagra z Arged BM Slam Stalą (godzina 17:00).

GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 109:101 (27:26, 28:24, 26:24, 28:27)

GTK: Brandon Tabb 27, Dawid Słupiński 15, Mateusz Szlachetka 15, Duke Mondy 14, Joe Furstinger 12, Łukasz Diduszko 11, Milivoje Mijović 6, Kacper Radwański 5, Piotr Hałas 4.

MKS: Dominick Artis 28, Robert Johnson 23, Bryce Douvier 14, Marek Piechowicz 13, Filip Put 11, Tavarius Shine 6, Jakub Kobel 3, Iwan Wasyl 2, Konrad Dawdo 1, Radosław Chorab 0.

Czy Brandon Tabb będzie w TOP 5 strzelców w EBL?