BM Slam Stal ograła Stelmet Enea BC w hicie EBL, Ivan Maraś już się spłaca

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Mike Scott
PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Mike Scott

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra stracili miano niepokonanych w Energa Basket Lidze. We wtorkowym hicie lepsza okazała się BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, która wygrała 81:72.

Emocji - zgodnie z oczekiwaniami - w Ostrowie Wielkopolskim nie zabrakło. "Stalówka" na początku falowała, ale potem zdołała złapać swój właściwy rytm. Na finiszu wytrzymała napór goniących zielonogórzan i ostatecznie aktualni wicemistrzowie Polski mogli cieszyć się jako pierwsi w tym sezonie z wygranej nad ekipą Igora Jovovicia.

18 punktów, 6 asyst i 4 przechwyty zapisał w swoich statystykach Micke Scott. Swój transfer bardzo szybko spłacać zaczął z kolei Ivan Maraś, który udowodnił, że Wojciech Kamiński może mieć z niego bardzo dużo pożytku.

"Stalówka" zaczęła mocno i po "trójce" Scotta prowadziła 8:0. Goście szybko się jednak otrząsnęli - piłkę pchali pod kosz, a środkowi umiejętnie to wykorzystywali. To głównie dzięki nim zielonogórzanie pierwszą kwartę wygrali. Po krótkiej przerwie uaktywnił się Maraś. Ten w krótkim odstępie czasu zdobył osiem oczek, a rozpędzona BM Slam Stal objęła prowadzenie.   Od tego momentu zaczęła się pogoń Stelmetu Enea BC. Podopieczni Kamińskiego nie byli jednak w stanie zamknąć pojedynku. W 28 minucie gospodarze prowadzili 58:49, ale na decydującą część wychodzili prowadząc różnicą już tylko dwóch "oczek".

Początek decydującej części meczu okazał się jednak decydujący. Zza łuku trafili Scott i Przemysław Żołnierewicz, a po drugiej stronie pojawiły się nerwy czego efektem było m.in. przewinienie techniczne dla Łukasza Koszarka. BM Slam Stal prowadziła wtedy 70:59 i pomimo tego, że rywale "kąsali" niemal do samego końca, wicemistrzowie Polski dowieźli wygraną do końcowej syreny.

Ekipie z Zielonej Góry w wygranej - oprócz nerwów - przeszkodziła liczba 19 strat i zaledwie 23 procent skuteczności z dystansu. Pozytywem na pewno jest fakt, że coraz więcej do gry wnosi Darko Planinić - w Ostrowie Wielkopolskim w 14 minut zaliczył 13 "oczek".

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:72 (15:20, 28:19, 15:17, 23:16)

BM Slam Stal: Mike Scott 18, Ivan Maraś 15, Michał Chyliński 14, Przemysław Żołnierewicz 10, Shawn King 8 (10 zb), Witalij Kowalenko 7, Michał Nowakowski 6, Blake Hamilton 3, Łukasz Majewski 0, Daniel Szymkiewicz 0, Dominik Grudziński 0.

Stelmet Enea BC: Darko Planinić 13, Boris Savović 12, Adam Hrycaniuk 11, Michał Sokołowski 10, Żeljko Sakić 8, Markel Starks 6, Łukasz Koszarek 5, Gabe DeVoe 4, Przemysław Zamojski 3, Jarosław Mokros 0.