Enea AZS wygrała po raz pierwszy w sezonie, Samburska i Davis zrobiły różnicę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: Jazmine Davis
WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: Jazmine Davis

Koszykarki Enei AZS-u Poznań w końcu poczuły smak zwycięstwa. W meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi pokonały we własnej hali 81:70 Widzew Łódź. Drużna Marka Lebiedzińskiego miała kilka bohaterek tego sukcesu.

Ciśnienie w Poznaniu rosło z meczu na mecz, a przed starciem z Widzewem już wrzało. Enea AZS w końcu musiała wygrać i dopięła swego pomimo faktu, że początek był trudny.

To Widzew wszedł w mecz zdecydowanie lepiej i w pierwszej kwarcie zaaplikował gospodyniom aż 27 "oczek". Z biegiem czasu podopieczne trenera Marka Lebiedzińskiego zaczęły grać lepiej przede wszystkim w defensywie, a to miało odzwierciedlenie na tablicy wyników.

Enea AZS miała trzy wielkie bohaterki. Pierwszą z nich była Olena Samburska, która uzbierała aż 25 punktów wykorzystując m.in. 7 z 10 rzutów zza łuku. 17 "oczek", 8 asyst i 8 zbiórek dołożyła Jazmine Davis, a Khaalia Hillsman okazała się królową deski zbierając z tablic aż 17 piłek.

Poznanianki wygraną zapewniły sobie w decydującej kwarcie, w której pozwoliły łodziankom na zdobycie zaledwie 10 punktów. Na jej starcie Samburska i Davis trafiły zza linii 6,75, poznanianki odskoczyły na 71:60 i pomknęły po wygraną.

Wśród pokonanych Klaudia Gertchen uzbierała double-double, a Aleksandra Pawlak i Julia Drop wywalczyły po 16 "oczek".

Enea AZS Poznań - Widzew Łódź 81:70 (20:27, 23:12, 20:21, 18:10)

Enea AZS: Olena Samburska 25, Jazmine Davis 17, Irena Matović 16, Khaalia Hillsman 8 (17 zb), Magdalena Parysek-Bochniak 8, Marta Nowicka 4, Kinga Demczur 2, Julia Niemojewska 1, Aleksandra Parzeńska 0, Karolina Stefańczyk 0, Dominika Urbaniak 0.

Widzew: Klaudia Gertchen 19 (10 zb), Aleksandra Pawlak 16, Julia Drop 16, Klaudia Perisa 9, Katarina Vucković 5, Amanda Dowe 3, Elżbieta Paździerska 2, Amina Marković 0, Anna Kudelska 0.