Polscy koszykarze za granicą

Ze zmiennym szczęściem rywalizują polscy koszykarze na czeskich parkietach. Drużyna Artura Mielczarka i Kordiana Korytka odpadła z rywalizacji, podczas gdy zespół Roberta Tomaszka jest już w półfinale. Rozgrywki play off na zapleczu włoskiej ekstraklasy rozpoczął także Tomasz Kęsicki.

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - w najbliższą środę rozpocznie zmagania w półfinale ligi rosyjskiej. Rywalem Chimek będzie Spartak Sankt Petersburg.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 16 minut, 6 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty w przegranym meczu z Estudiantes Madryt. W 31. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 9,5 punktu i 3,3 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 10-21 zajmuje 14. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 23 minuty, 13 punktów, 4 asysty, 3 zbiórki i przechwyt w wygranym meczu z Beirasar Rosalia. Drużyna Polaka z bilansem 18-14 zajmuje 6. miejsce a Chyliński w 31. spotkaniach zdobywa średnio 10,9 punktu, 2,1 zbiórki i 1,3 asysty.

WŁOCHY

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - liga włoska nie grała w ten weekend.

Tomasz Kęsicki (Coopsette Rimini, 2 liga) - 8 minut, 2 punkty i przechwyt w przegranym meczu z Fastweb Casale Monferrato. Drużyna Polaka przegrywa w pierwszej rundzie play off 0:1. Kolejny mecz odbędzie się we wtorek.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - jego zespół awansował do półfinału ligi czeskiej, gdzie zagra ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy BK Prostejov a Kondori Liberec. W ostatnim meczu ćwierćfinałowym przeciwko USK Praga nasz rodak nie wystąpił.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - wtorek: 22 minuty, 14 punktów, zbiórka, asysta i przechwyt. Sobota: 17 minut, zbiórka, przechwyt i 5 fauli. Drużyna z Ostrawy przegrała rywalizację z BK Decin w stosunku 1:3 i odpadła z dalszej rywalizacji. Nasz rodak w 32. spotkaniach sezonu notował średnio 5,3 punktu i 1,7 zbiórki. Na parkiecie spędzał przeciętnie 21 minut w każdym meczu.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - wtorek: 3 minuty. Sobota: 4 minuty, zbiórka i dwa niecelne rzuty z gry. Polski środkowy zakończył sezon ze średnimi na poziomie 5,9 punktu i 3,9 zbiórki. Korytek rozegrał 29 spotkań, w których przebywał na parkiecie średnio po 16 minut.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - wtorek: 31 minut, 11 punktów, 12 asyst, 4 zbiórki i przechwyt. Piątek: 33 minuty, 5 asyst, 2 przechwyty, punkt i zbiórka. Drużyna Polaka remisuje 2:2 w rywalizacji z BK Kondori Liberec. O wszystkim zadecyduje piąty mecz, który odbędzie się w najbliższy wtorek na parkiecie w Prostejovie.