Hiszpania: Mateusz Ponitka skuteczny. Duży wkład Polaka w zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Mariusz Grzelak / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
East News / Mariusz Grzelak / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka

Mateusz Ponitka znów był kluczowym zawodnikiem Iberostaru Teneryfa i przyczynił się do kolejnej wygranej zespołu w lidze hiszpańskiej, tym razem nad San Pablo Burgos.

19 mecz ligowy Iberostaru Teneryfa w sezonie 2017/18 i 11 zwycięstwo zespołu. Ekipa Mateusza Ponitki przed własną publicznością triumfowała nad San Pablo Burgos (84:76), choć wbrew pozorom, nie była to najłatwiejsza wygrana. Polak po raz kolejny wyróżniał się na parkiecie.

Tym razem spędził w grze nieco ponad 28 minut i w tym czasie zapisał 15 punktów (7/8 za dwa, 0/1 za trzy i 1/2 z linii rzutów wolnych), do tego dołożył aż sześć asyst oraz trzy zbiórki. Więcej "oczek" od niego zdobył tylko Fran Vazquez - 19.

Przed czwartą kwartą zespół z Teneryfy prowadził różnicą pięciu punktów, ale w ostatniej odsłonie powiększył przewagę nawet do 14 "oczek". Przyjezdni nie poddali się jednak i ostatecznie zmniejszyli rozmiary porażki, choć nie zbliżyli się na tyle, by zagrozić wygranej gospodarzy.

Ponitka w 19 spotkaniach hiszpańskiej ACB zatrzymał swoje średnie na poziomie 13.8 punktu oraz 5.4 zbiórki. Iberostar plasuje się na siódmym miejscu w rozgrywkach.

Czy jesteś zaskoczony/a tym, jak dobrze Ponitka radzi sobie w Hiszpanii?