Lider PLK nie dał szans beniaminkowi. Debiut GTK w Gliwicach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Piotr Kieplin / PressFocus / Delas był najlepszym graczem Anwilu
Newspix / Piotr Kieplin / PressFocus / Delas był najlepszym graczem Anwilu

Po ośmiu meczach z rzędu na wyjeździe, GTK Gliwice zadebiutował przed własną publicznością. Beniaminek w niedzielnym spotkaniu Polskiej Ligi Koszykówki przegrał z liderującym Anwilem Włocławek 75:94.

Aż do początku grudnia gliwiccy sympatycy basketu musieli czekać, aby zobaczyć w akcji koszykówkę na najwyższym poziomie. Debiut GTK w Gliwicach nie wypadł okazale - beniaminek nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Anwilem Włocławek i przegrał wyraźnie 75:94. Rottweilery z bilansem 9-1 są niekwestionowanym liderem Polskiej Ligi Koszykówki.

GTK mocno postawiło się faworytowi w pierwszej połowie. Pierwsze kilkanaście minut było wyrównane i wynik oscylował wokół remisu. Później piąty bieg włączyła ekipa trenera Milicicia, który zdominowała trzecią kwartę i pewnie odniosła dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach. Maverick Morgan z 21 punktami był najlepszym strzelcem spotkania, ale zabrakło mu wsparcia. Zawiedli pozostali Amerykanie - Williams i Hooker dołożyli w sumie tylko 15 oczek przy skuteczności poniżej 30 procent.

Tymczasem w Anwilu Ante Delas wziął na siebie ciężar zdobywania punktów, bowiem początkowo problemy z faulami miał lider Ivan Almeida. Chorwat zdobył 18 punktów, co jest wyrównaniem jego rekordu sezonu. Almeida dołożył 15 oczek i miał siedem zbiórek.

Włocławianie trafili w całym meczu 10 trójek, przy zaledwie czterech GTK. Gospodarze rozdali 19 asyst, aż siedem więcej niż Anwil, lecz ze skutecznością poniżej 50 proc. ciężko myśleć o pokonaniu tak klasowej ekipy jak Anwil.

W poszukiwaniu pierwszej wygranej u siebie, za tydzień GTK podejmie kolejnego rywala z czołówki - Polski Cukier Toruń. Anwil z kolei ponownie zawita do województwa śląskiego na starcie z MKS Dąbrowa Górnicza.

GTK Gliwice - Anwil Włocławek 75:94 (20:21, 15:24, 20:30, 20:19)

GTK: Maverick Morgan 21, Łukasz Ratajczak 13, Jonathan Williams 9, Marek Piechowicz 8, Quinton Hooker 6, Marcin Salamonik 6, Damian Pieloch 6, Kacper Radwański 4, Michał Jędrzejewski 2, Robert Skibniewski 0

Anwil: Ante Delas 18, Ivan Almeida 15, Paweł Leończyk 14, Josip Sobin 13, Kamil Łączyński 10, Jarosław Zyskowski 8, Szymon Szewczyk 6, Jaylin Airington 5, Michał Nowakowski 3, Damian Ciesielski 2, Rafał Komenda 0