Sukces MOSiR-u, zwycięstwo Stali - relacja z meczu MOSiR Krosno - Stal Stalowa Wola

W piątym meczu ćwierćfinału play-off pierwszej ligi koszykarzy zwycięstwo nad Delikatesami Centrum PBS Bank MOSiR Krosno odniosła drużyna Stali Stalowa Wola. Tym stalowowolanie awansowali do kolejnej rundy. Krośnianie zajęli piąte miejsce w tabeli, co jest dużym sukcesem beniaminka rozgrywek.

Środowe spotkanie miało niezwykle wyrównany przebieg. W pierwszej kwarcie minimalną przewagę uzyskali goście. W tej części pojedynku wyróżniającym się zawodnikiem w barwach Stali był Maciej Klima. Tę odsłonę meczu podopieczni Bogdana Pamuły wygrali 19:15.

W drugiej kwarcie zwyciężyli gospodarze, jednak do przerwy jednym punktem prowadzili stalowowolanie. W ekipie z Krosna dobry fragment gry zaliczył Piotr Pluta, a cenne punkty rzucali rozgrywający Mirosław Babiarz i Michał Musijowski. Na minutę przed końcem tej części spotkania po rzucie Marcina Malczyka krośnianie wyszli na prowadzenie, ale odpowiedź Macieja Klimy była natychmiastowa i to zawodnicy gości cieszyli się z prowadzenia do przerwy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 48:44. Była to największa różnica z jaką w tym spotkaniu wygrywali podopieczni Mariusza Zamirskiego. Jednak chwilę później stalowowolanie doprowadzili do remisu, a przebudzenie Rafała Partyki sprawiło, że goście objęli siedmiopunktowe prowadzenie. Ostatecznie przed decydująca kwartą koszykarze Stali wygrywali 57:54.

Ostatnia odsłona to dominacja stalowowolan. Dwie minuty przed końcem goście prowadzili już 71:57 i było jasne, że to oni zagrają w półfinałach rywalizacji play-off pierwszej ligi. W końcówce gospodarze zniwelowali straty i ostatecznie pojedynek zakończył się siedmiopunktową wygraną koszykarzy Stali Stalowa Wola.

W zespole gospodarzy dobry mecz rozegrali Piotr Pluta i Marcin Malczyk. Czternaście "oczek" zdobył Dariusz Oczkowicz, jednak kapitan Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno był bardzo nieskuteczny. Słabsze spotkanie zanotował Marcin Salamonik, który grał z kontuzją biodra.

W drużynie gości wyróżniającym się zawodnikiem był Maciej Klima. Skutecznie wspomagali go Rafał Partyka i Tomasz Andrzejewski. Punktów nie zdobył Michał Wołoszyn, który spędził na boisku zaledwie osiem minut.

MOSiR Krosno - Stal Stalowa Wola 65:72 (15:19, 23:20, 16:18, 11:15)

MOSiR Krosno: P. Pluta 16 (1x3), M. Malczyk 14 (1x3), D. Oczkowicz 14, M. Musijowski 10, M. Babiarz 5, G. Sołtysiak 2, B. Bal 2, Ł. Puścizna 2.

Stal Stalowa Wola: M. Klima 18, T. Andrzejewski 16 (1x3), R. Partyka 16 (1x3), B. Szczepaniak 12 (2x3), K. Szpyrka 6 (2x3), M. Piechowicz 4, M. Wołoszyn.