Widowiskowa akcja Pogoni (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Pogoń Prudnik /
Materiały prasowe / Pogoń Prudnik /

Dominacja meritumkredyt Pogoni Prudnik w starciu z Biofarmem Basket Poznań nie podlegała najmniejszej dyskusji. Podopieczni Tomasza Michalaka - w ramach 7. kolejki rozgrywek I ligi - wygrali 90:67, prezentując kilka efektownych zagrań.

Biofarm Basket Poznań od początku spotkania nie radził sobie w obronie przeciwko doskonale dysponowanym zawodnikom meritumkredyt Pogoni Prudnik. W drugiej kwarcie podopieczni Przemysława Szurka stanęli w formacji defensywnej strefą, co jednak także nie przyniosło spodziewanego rezultatu.

W jednej z akcji Adrian Mroczek-Truskowski doskonale obsłużył Tomasza Nowakowskiego, który popisał się efektownym wsadem nad próbujący, go powstrzymać Adamem Metelskim. Punkty te wywindowały Pogoń na 19-punktowe prowadzenie już w drugiej kwarcie, a cały mecz zakończył się różnicą 23 "oczek" na korzyść gospodarzy.

Ponadto wygrana nad Biofarmem wywindowała prudniczan na 4. miejsce w ligowej tabeli po siedmiu rozegranych kolejkach.

Czy Pogoń Prudnik można uznać za największą rewelację początku rozgrywek I ligi?