Piorunująca druga połowa dała zwycięstwo KS AGH Kraków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe
Materiały prasowe

W ostatnim meczu 2. kolejki I ligi beniaminek AZS AGH Kraków pokonał u siebie SKK Siedlce 75:60, choć do przerwy przegrywał 32:39.

Początek premierowego spotkania pomiędzy KS AGH Kraków a SKK Siedlce należał do gospodarzy. Jednak z każdą minutą przewagę zaczęli zyskiwać podopieczni Teohara Mollova i pierwsza kwarta zakończyła się ich prowadzeniem 18:16. Później goście powiększali swoją przewagę, która po dwudziestu minutach wynosiła siedem oczek (32:39). Świetną partię rozgrywał Rafał Król, który do przerwy miał na swoim koncie 7 punktów i tyle samo zbiórek. Natomiast gospodarze mieli problem ze skutecznością 2/13 za 2.

Po przerwie beniaminek zaprezentował to, z czego słynął na drugoligowych parkietach. Gracze AGH bronili agresywnie (19 przechwytów), wyprowadzali kontry i trafiali za 3 (9/18 w całym pojedynku). Ponadto zaprezentowali kilka efektownych bloków (5) oraz wsadów. Fenomenalne zawody rozegrał Bartosz Wróbel, autor 20 punktów (w tym 4/7 za 3). Wtórował mu Damian Kalinowski (15 oczek, 2 bloki) oraz Jakub Krawczyk (11 punktów). Gdy do tego dodać udany debiut Kamila Sulimy (8 oczek, 2/3 za 3) i wszędobylskiego Tomasza Zycha (5 oczek, po 6 zbiórek i asyst) premierowe zwycięstwo ekipy z Krakowa stało się faktem. Akademicy byli lepsi w drugiej połowie 43:21, dzięki czemu wygrali ostatecznie 75:60.

KS AGH Kraków - SKK Siedlce 75:60 (16:18, 16:21, 23:8, 20:13)

AGH: Wróbel 20, Kalinowski 15, Krawczyk 11, Maj 10, Sulima 8, Zych 5, Borówka 4, Szumełda-Krzycki 2, Wasyl 0, Podworski 0.

SKK: Król 12, Sobiło 11, Paul 8, Czosnowski 6, Szymczak 5, Stefanik 4, Zapert 4, Pławucki 4, Nędzi 4, Weres 2.

{"id":"","title":""}

(Źródło: TVP S.A.)