Zespół Cela nadal liderem ligi francuskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

AS Monaco zmierza w kierunku pierwszego miejsca przed fazą play-off. W sobotę La Roja pokonała na własnym boisku Le Havre 82:65. Porażkę poniósł za to wicelider tabeli, SIG Strasbourg.

Świetnie w tym sezonie w lidze francuskiej prezentuje się beniaminek, AS Monaco. Ekipa, w której występuje Aaron Cel, jest liderem tabeli i niemal wszystko wskazuje na to, że utrzyma swoją pozycję przed fazą play-off. Tym bardziej, że bezpośredni rywal, SIG Strasbourg, poniósł drugą porażkę z rzędu.

W sobotę La Roja pewnie pokonała na własnym parkiecie Le Havre 82:65. Gospodarze problemy mieli jedynie na początku meczu - po pierwszej kwarcie goście prowadzili 19:12, ale już przed przerwą podopiecznym Zvezdana Mitrovicia udało się wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca.

19 minut na parkiecie spędził Aaron Cel. Reprezentant Polski zdobył cztery punkty, trafiając dwa z czterech rzutów za dwa. Zawodnik do swojego dorobku dorzucił także siedem zbiórek.

AS Monaco ma na swoim 21 zwycięstw i siedem porażek.

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.