Beniaminek z Kłodzka idzie za ciosem! Zetkama Doral Nysa coraz bliżej gry w play-offach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fot. Krzysztof Wnęk
Materiały prasowe / Fot. Krzysztof Wnęk

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli koszykarze z Kłodzka. Podopieczni Marcina Radomskiego w meczu 27 kolejki I ligi, pokonali Biofarm Basket Poznań.

Oba zespoły w poprzedniej kolejce sprawiły miłą niespodziankę swoim kibicom. Biofarm Basket pokonał wyżej notowaną Astorię Bydgoszcz, a zawodnicy z Kłodzka odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. - Czeka nas mecz walki, będziemy zdeterminowani i na pewno chcemy, aby dwa punkty zostały w Poznaniu - podkreślał Damian Szymczak.

Pierwsza połowa w Poznaniu nie była najwyższych lotów. Obie drużyny miały spory problem ze skutecznością, dlatego niski wynik (21:26) z pewnością dziwić nie może. Koszykarze trenera Przemysława Szurka mieli również ogromne kłopoty na linii osobistych. Gospodarze w tym okresie gry trafili zaledwie 5/15 rzutów za jeden punkt, dlatego trudno było im odrobić straty do rywali.

W zespole z Poznania wyróżniał się z pewnością podkoszowy Mateusz Bręk, który tylko w pierwszej połowie zdobył 9 punktów oraz zebrał 7 piłek. W szeregach beniaminka z Kłodzka z kolei bardzo podobne statystyki miał Marcin Bluma.

Koszykarze trenera Marcina Radomskiego, którzy tydzień wcześniej przełamali wyjazdową niemoc, w trzeciej kwarcie kontrolowali przebieg meczu. Oprócz wspomnianego Blumy, dobrze prezentował się Jarosław Bartkowiak, który rozgrywał jeden z lepszych meczów w tym sezonie.

Drużynie z Poznania ambicji z pewnością odmówić nie można. Gospodarze bardzo słabo jednak dzielili się piłką, w efekcie czego musieli liczyć tylko na indywidualne akcje swoich najlepszych graczy. Na dodatek zmorą Biofarmu Basket były straty.

Dzięki zwycięstwu, koszykarze Nysy Kłodzko mają coraz większe szansę na grę w fazie play-off. Zawodników z Poznania natomiast za kilka tygodni czekać będzie trudna walka o utrzymanie w I lidze.

Biofarm Basket Poznań - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 44:51 (11:12, 10:14, 7:12, 16:13)

Biofarm Basket: Bręk 10 (11 zb), Fiszer 7, Wieloch 7, Szymczak 5, Stankowski 5, Kurpisz 4, Metelski 4, Szydłowski 2, Pawlak 0, Ryżek 0, Smorawiński 0, Simon 0.

Zetkama Doral Nysa: Bartkowiak 15, Bluma 9 (14 zb), Kowalski 9, Weiss 7, Stępień 4, Płatek 3, Malona 2, Wojciechowski 2, Lipiński 0.

[multitable table=670 timetable=493]Tabela/terminarz[/multitable] Polska noc w NBA. Nie tylko Marcin

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.